Kartka dla Rodaka

Polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych.

 

Kraje, do których je wysyłamy to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Czarnogóra, Belgia, Austria, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Serbia i Czarnogóra, Słowenia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Rosja, Chorwacja, Macedonia, Rumunia, Włochy, Francja, Norwegia, Irlandia, Szwajcaria i Domy dla Repatriantów w Polsce.

Uwaga!
– Kartki zbieramy około 1,5 miesiąca przed Świętami Bożego Narodzenia i Świętami Wielkanocnymi (dokładne terminy podawane są w Aktualnościach na naszej stronie www oraz w wydarzeniach tworzonych na naszej stronie na Facebooku).
– Bardzo prosimy o przestrzeganie terminów, bo po ich otrzymaniu liczymy, spisujemy Uczestników i ilości, pakujemy i rozsyłamy je do naszych Rodaków więc kartek otrzymanych po terminie nie będziemy już w stanie ująć.
– Prosimy o max. 30 kartek z wypisanymi ręcznie życzeniami i podpisanymi, np. imię i miejscowość – ważne jest żeby była nazwa miejscowości wtedy Rodacy wiedzą jakie rejony Polski o nich myślą  (największe wzruszenie powodują te pisane przez dzieci, nawet z błędami, pisane krzywo itp.).
– Uwaga! Bardzo prosimy o zachowanie polskiego charakteru życzeń i omijanie pisania Merry Christmas – to są kartki dla Polaków i prosimy o podkreślenie ich polskiego charakteru.
– Po rozliczeniu Akcji rozsyłamy pocztą tradycyjną Podziękowania (Uwaga!
Wystawiamy je tylko dla Szkół, Przedszkoli itp. – nie wystawiamy dla Nauczycieli indywidualnie).
– Bardzo prosimy o dołączanie znaczków (luzem), które potem nakleimy na duże koperty z przygotowaną kartkową przesyłką.

Z całego serca dziękujemy za pamięć o Rodakach i piękne arcydzieła.

Szkoły, przedszkola, placówki, kluby i osoby prywatne, które wzięły udział w Akcji „Kartka dla Rodaka” (stan na 25.11.2021 r.):

  • „WładCy” Fundacja Wspierania Dzieci z Chorzowa
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie
  • Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Zakrzewie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. 4 PDP im. J. Kilińskiego w Piasecznie
  • Zespół Szkół w Jezioranach
  • Gimnazjum im. Seweryna Pieniężnego w Jezioranach
  • Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej
  • Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 Małego Europejczyka w Warszawie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęgajnach
  • Publiczne Gimnazjum im. W. St. Reymonta w Ciciborze Dużym
  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym i przedszkole
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym
  • harcerki 2 Bialskiej Drużyny „Głębia”
  • Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim
  • Przedszkole nr 13 w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Reptach Śląskich
  • Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie
  • Żłobek-Przedszkole Integracyjne „Bambini” w Biłgoraju
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny Przedszkole Samorządowe w Świątkach
  • Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
  • Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. mjr. H. Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Biskupcu
  • Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Klenczona w Dźwierzutach
  • Szkoła Podstawowa im. Bogumiła Linki w Dźwierzutach
  • Wiejska Świetlica Osiedlowa w Dźwierzutach
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu
  • Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia w Brzegu
  • Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu
  • Klub Seniora w Brzegu
  • Jerzy Wrębiak Burmistrz Miasta Brzeg
  • Fundacja Rozwój w Brzegu
  • Szkoła Podstawowa nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie
  • Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Olsztynie
  • Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkól im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie
  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Giżycku
  • Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie
  • Robert Rachwał – Kraków
  • Szkoła Podstawowa Nr 36 im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Spytkowicach
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Ujdy w Stykowie
  • Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Szkół Katolickich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • Szkoła Podstawowa um. Ks. Jerzego Popiełuszki (Szkolny Klub Czytelniczy)
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie
  • Przedszkole Miejskie nr 13
  • Samorządowe Przedszkole w Raniżowie
  • Zespół Szkół w Czerwonce
  • Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu
  • Zespół Placówek Oświatowych w Kościelcu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biesalu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy
  • Szkoła Podstawowa nr 21
  • Zespół Placówek Oświatowych w Lisowie
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu
  • Anna Budzińska
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Hieronima Skurpskiego w Olsztynie
  • Zespół Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej
  • Szkoła Podstawowa nr 23 w Tarnowie
  • Szkoła Podstawowa im. Kpr. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie
  • Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 w Warszawie
  • Szkolne Koło Wolontariatu Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Waplewie
  • 17 Olsztyńska Drużyna Harcerek DOLINA
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Sybiraków w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach
  • IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa w Tylkowie
  • Przedszkole nr 434 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa w Dobrowie
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie
  • Zespół Szkół nr 3 w Tarnowskich Górach
  • Przedszkole Językowe Junior Academy w Olsztynie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Łupstychu
  • XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa w Biesalu
  • Szkoła Podstawowa im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii
  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Konopnickiej w Sosnowcu
  • Miejskie Przedszkole nr 34 w Sosnowcu
  • Zespół Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie
  • Szkoła Podstawowa nr 311 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Olsztynie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach
  • Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 1 w Poznaniu
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Sokółkach
  • Szkoła Podstawowa im. Wiktora Kaji w Białośliwiu
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie
  • Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku
  • Przedszkole Miejskie nr 12 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Smerfna Kraina w Kętrzynie
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łęgajnach
  • Przedszkole Miejskie nr 29 im. Akademii Uśmiechu w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Cianowicach
  • Szkoła Podstawowa w Romanach Seborach
  • Przedszkole Miejskie nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim
  • Przedszkole nr 4 Borze (Nowy Targ)
  • Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Lublinie
  • Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe
  • Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 w Garwolinie
  • Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Glisnem
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jędrzejowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach
  • Szkoła Podstawowa nr 142 im. Tadeusza Kościuszkiw Krakowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Sadek-Kostrza w Sadku
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Starym Szelkowie
  • Przedszkole „Tęczowe Groszki” w Bodzanowie w Zespole Placówek Oświatowych
  • Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Rumi
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu
  • Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wielbarku
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 i. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu
  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Pruchniku
  • Szkoła Podstawowa w Raniżowie
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyski
  • Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha” w Umieszczu
  • Grupa „Pszczółki”
    Przedszkole Publiczne nr 2 w Opolu
  • Grupa „Świetliki”
    Przedszkole Niepubliczne „Kolorowy Kącik” w Radwanicach
  • Przedszkole Publiczne nr 11 w Rzeszowie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyrowie
  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie
  • Szkoła Podstawowa nr 31 im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach
  • Przedszkole nr 9 im. Andrzeja Komonieckiego w Żywcu
  • Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sokołach
  • Szkoła Podstawowa im. Biskupa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
  • Przedszkole nr 402 w Warszawie
  • Przedszkole w Dźwierzutach
  • Szkoła Podstawowa w Chrzanowie
  • Szkoła Podstawowa nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
  • Niepubliczny Żłobek Mali Giganci w Siedlcach
  • Niepubliczne Przedszkole Mali Giganci w Siedlcach
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krąplewicach
  • Szkoła Podstawowa w Trzebownisku
  • Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Kubusia Puchatka w Połczynie-Zdroju
  • Publiczne przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie Nad Prosną
  • Szkoła podstawowa nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie
  • Przedszkole nr 15 w Elblągu
  • Szkoła Podstawowa w Biesalu
  • Szkoła Podstawowa im. Bł. B. Markiewicza w Trzebosi
  • Przedszkole Nieubliczne „Miś Uszatek” w Słupcy
  • Szkoła Podstawowa w Raczynach
  • Przedszkole Niepubliczne „Mali odkrywcy” w Sandomierzu
  • Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęgajnach
  • Miejskie Przedszkole nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim
  • ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Bytomiu
  • Niepubliczne przedszkole „Zakątek Malucha” w Jodłowej
  • Przedszkole nr 3 w Pszowie
  • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie
  • ZSP w Wąwolnicy
  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Biskupcu
  • Szkoła Podstawowa im. K. Mokuszyńskiego w Bielawach
  • Oddział Przedszkolny w Niedźwiedziu
  • Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach
  • Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle
  • Niepubliczna Szkoła „Absolwent” w Olsztynie
  • Przedszkole nr 180 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa w Prostyni
  • Samorządowe Przedszkole w Wyszkowie
  • Przedszkole w Godzianowie
  • Zespół Szkół Podstawowych w Waplewie
  • Przedszkole Niepubliczne Sióstr Nazaretanek w Marcyporębie
  • Przedszkole 216 w Warszawie
  • Przedszkole Publiczne nr 2 w Opolu
  • Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sochaczewie
  • Przedszkole niepubliczne „Miś” w Szczecinku
  • Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Chmielnie
  • Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgoju
  • Przedszkole Niepubliczne Sióstr Służebniczek NMP
  • Szkoła Podstawowa nr 351 w Warszawie
  • Samorządowa Szkołą Podstawowa w Chwalibogowie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie
  • Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1 w Sanoku
  • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Wł. Broniewskiego w Płocku
  • Samorządowe Przedszkole w Gorzycach
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Lubaczów
  • Publiczne Przedszkole w Wąwale
  • Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkówce
  • Przedszkole Niepubliczne „Kubuś” w Kaczanowie
  • Miejskie Przedszkole nr 32
  • Przedszkole nr 9 im. Andrzeja Komonieckiego w Żywcu
  • Katolickie Przedszkole im. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku
  • Przedszkole Miejskie nr 12 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa w Pogorzeli
  • Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole
  • Przedszkole Publiczne nr 32 we Włocławku
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Atena w Świdniku
  • Przedszkole i Żłobek „Bocianowo” w Żukowie
  • Przedszkole nr 331 „U Słonia Szczęściarza” w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 31 w Kielcach
  • Szkoła Podstawowa im. M. Romanowskiego w Józefowie
  • Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie
  • Szkoła Podstawowa im T. Kościuszki w Dłogosiodle
  • Przedszkole Publiczne w Rogowie Sobóckim
  • Publiczne Samorządowe Przedszkole w Pobiednie
  • ZPS przedszkole w Tyrowie
  • Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie
  • Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej im. K. St. Wyszyńskiego w Błażowej
  • Przedszkole nr 5 w Krasnymstawie
  • Przedszkole niepubliczne „Kolorowy Kącik” w Radwanicach
  • Przedszkole nr 11 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Armii „Łódź” Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Łodzi
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnnej
  • Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskiech w Siostrzytowie
  • 7 Olsztyńska Drużyna Harcerek „Szkwał”
  • Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach
  • Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu
  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
  • Szkoła Podstawowa w Chorkówce
  • Dorota Zimnicka
  • Gminne Przedszkole w Krasnem
  • Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Lokalna Sąsiedzi, Szkoła Podstawowa im. Gen. S. Roweckiego „Grota”, Gminne Przedszkole nr 1 „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach
  • Przedszkole nr 24 „Bajkonutki” w Poznaniu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie
  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej
  • Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie
  • Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bisztynku
  • Przedszkole Miejskie nr 20 w Olsztynie – Grupa ZUCHY
  • Przedszkole w Waplewie
  • Przedszkole Miejskie w Olsztynku
  • Zespół Szkół nr 127 w Warszawie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu
  • Jolana Piekarska
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wytomyślu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Stanisławy Ujdy w Głogowie Małopolskim
  • Przedszkole Publiczne w Bystrej Podhalańskiej
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim
  • Dzienny Dom Pomocy w Krasnem
  • Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Hansa Christiana Andersena w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Starej Wsi
  • Klub Seniora w Jeżewie
  • Kajtkowe Przedszkolaki z Przedszkola nr …. w Grodzisku Mazowieckim
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Łodzi
  • Zespół Szkół w Grochowcach
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łukoniu
  • Szkolne Koło Caritas – Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
  • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jaroszowcu
  • Katolicka Szkoła Podstawowa Matki Bożej Wychowawczyni w Odrowążu
  • Szkoła Podstawowa nr 398 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie
  • Szkoła Podstawowa nr 139 im. Wojska Polskiego w łodzi
  • Szkoła Polska im. Ireny Sendlerowej przy Ambasadzie RP w Dublinie
  • Szkolne Koło Wolontariatu – Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Konopnickiej
  • Szkoła Podstawowa im. ks. Dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie
  • Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie im. Gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie
  • Szkoła Podstawowa nr 29 w Zabrzu-Rokitnicy
  • Szkoła Podstawowa nr 103 im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie
  • Patrycja Jastrzemska
  • Szkoła Podstawowa im. Konrada Jażdżewskiego w Błennie
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie
  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Młodożeńca w Wilczycach
  • Szkoła Podstawowa nr 267 w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 85 w Poznaniu
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. J. Bema w Ostrowie Wielkopolskim
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Komornikach
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ożarowie
  • Szkoła Podstawowa nr 22 w Olsztynie
  • Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie – Grupa „0” C
  • Przedszkole Małych Odkrywców w Piaskach
  • Pałac Młodzieży w Warszawie
  • Bursa Międzyszkolna w Mrągowie
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Światłochowicach
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
  • Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach
  • Klub Młodego Wolontariusza – Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Więcborku
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze
  • Szkoła Podstawowa w Bziance
  • Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Łodzi
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
  • Szkoła Podstawowa w Dęborzynie
  • Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu – Filia w Bramce
  • Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Sadek-Kostrza w Sadku
  • Zespół Szkół w Chrostkowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku
  • Przedszkole nr 68 „Kolorowy Świat” w Poznaniu
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu
  • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Częstochowie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej
  • Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach
  • Społeczna Szkoła podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Bytomiu
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Krzesławicach
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rzeszowie
  • Szkoła Podstawowa im. Marii i Jana Pacześnych w Wywłoczce
  • Szkoła Podstawowa im. M Kopernika w Łękińsku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. M. Konopnickiej w Rogowie Sobóckim
  • Gminny Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Skarbimierzu- Osiedle
  • Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisko
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
  • Szkoła Podstawowa nr 59 w Gdańsku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipnie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Połanicy Zdroju
  • Szkoła Podstawowa im. K. Sawczuka w Konstantynowie
  • Publiczne Przedszkole nr 3 w Wodzisławowie Śląskim
  • Szkoła Podstawowa nr 203 im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu – Filia w Bredynkach
  • Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Dźwierzutach
  • Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Aleksandrowie Łódzkim
  • Klub Seniora – Sząbruk

Media o Akcji Kartka dla Rodaka:
1. „Kartki do Kazachstanu” – Gazeta Olsztyńska, 21.10.2016 r.
2. http\://ro.com.pl/z-inicjatywy- olsztynianki-uczniowe- wysla-kartki- do-rodakow- w-
kazachstanie/01305071
3. http\://olsztyn.tvp.pl/27551364/z-mysla- o-rodakach- w-kazachstanie- zorganizowala-swiateczna-
akcje – TVP3 Olsztyn, 31.10.2016 r.
4.
http\://www.tarnowskiegory.pl/articles,article,3552,Przedszkolaki_z_Rept_Slaskich_pisza_ksiazki_dl
a_rodakow_z_Kazachstanu
5. http\://olsztyn.gosc.pl/doc/3567979.Zwykla-akcja- zwyklych-ludzi
6. http\://olsztyn.wm.pl/414463,Wspaniala-inicjatywa- olsztynianki-Pomaga- Polakom-na-
obczyznie.html#axzz4XDoywh6H
7. http\://olsztyn.tvp.pl/28854312/30117-godz- 1830 (dokładny czas 00:17:00)